Zadzwoń: +48 788-716-454
Lub napisz do nas

Kasetony z dibondu

Zobacz jak pracujemy

Podświetlane kasetony z płyt kompozytowych giętych. Dibond jest materiałem budowlanym i często wykorzystywanym w tworzeniu reklam różnego rodzaju. Co ważne nazwa Dibond oznacza tworzywo tylko jednego producenta, chociaż powszechnie nazwą ta określane są płyty kompozytowe wykonane z tworzywa i wykończone aluminium. Charakterystyczną cechą dibondu jest równa, gładka powierzchnia, która estetycznie się prezentuje mogąc przyjmować różnorodne faktury i barwy wykończenia. Kasetony z dibondu różnią się estetyką, zwykle w kasetonach z dibondu nie są widoczne łączenia frontu z bokami. Grafiki kasetonowe wykonywane są metodą frezu, następnie są one podklejane kolorowym tworzywem. Wnętrze kasetonu nie różni się od pozostałych, źródłem światła są podobnie jak w pozostałych kasetonach moduły świetlne. Tworzywo zwane potocznie dibondem jest wdzięcznym materiałem nie tylko na kasetony, ale i tablice, szyldy, które nie są z założenia podświetlane. Świetnie nadają się do kompozycji liter przestrzennych z pleksy, jak i warstwowych grafik, dając atrakcyjny efekt przyciągający uwagę.

Źródłem światła w kasetonach z dibondu są moduły ledowe, których kolorystyka zależna jest nie tylko od barwy pleksy ale i kolorystyki samej grafiki. Technicznie istnieje tez możliwość zastosowania modułów RGB o zmiennym kolorze światła, który to wybierany jest za pośrednictwem sterownika WIFI i dołączony do kasetonu pilot.

Ciekawym rozwiązaniem jest efekt halo, który możliwy jest w przypadku kasetonów z dibondu. Wymagana jest wówczas podkonstrukcja, która zapewnia kasetonowi dystans konieczny do uzyskania halo przez podświetlenie pleców kasetonu. Korzystając z wielu możliwości jakie daje dibond oferujemy także efekty black and white, kiedy to podświetlany jest czarny kolor na biało.

Klienci